Víme kam vlastně patříme, odkud jsme, kam jdeme, kam směřujeme, koho milujeme... a jestliže to ve svých srdcích víme a cítíme, proč s tím tak často nic neděláme... náš život přeci musí mít ještě jiný význam, dávat nějaký smysl, hlubší, silnější...

Translate

neděle 23. února 2014

NÁVRAT K VEGETARIÁNSTVÍ - PŘECHOD NA VEGANSTVÍ

http://www.libertyvillagetoronto.com/best-vegetarian-options
Před rokem jsem psala o vegetariánství, ale je to, skoro od začátku spíše veganství.
Vegetariánská strava zanechává pozitivní změny v přírodě. Má očišťující účinek na celou planetu. Přijme-li celý svět vegetariánství, může to změnit osud lidstva."  
 Albert Einstein, nejvýznamnější světový fyzik (1879 - 1955), nositel Nobelovy ceny 1921


Byla jsem vegetarián několik let, potom jsem se vdala, maso připravovala a posléze také jedla. I když minimálně, ale jedla. Zmítala jsem se stále někde mezi, jíst či nejíst. Později jsem konzumovala "jen" drůbež a ryby. Tomuto "druhu" se říká semivegetariánství, přestože to s vegetariánstvím jako takovým, nemá nic společného. V posledním roce jsem opět pozvolna přecházela k vegetariánství s tím, že dnes už jím jen vejce, jogurty, tvaroh, sýry, med a žádné maso. V okolí mám samé masožravce, kteří toto dokážou jen stěží pochopit, dokonce se nad konzumací jídla nezdravého, plného éček, přídatných látek a kdovíjakého dalšího svinstva vůbec nepozastavují. Je jim to úplně jedno. Když řeknete vegetarián vidí zrní, když řeknete bio potraviny, vidí, ano, opět jen zrní. 
Jde tedy o životní styl v širším měřítku, o to, co si myslíme, že je správné a špatné... a zabíjení zvířat pro uspokojování chuťových buněk je špatné! Testování na zvířatech je špatné! Týrání zvířat v cirkusech je špatné!
Proto nejím maso, kosmetiku používám přírodní nebo žádnou, nenosím kůži ani kožešiny, do cirkusů nechodím, nekouřím a nepiji alkohol, čtu etikety a vyhýbám se špatným éčkům a přídatným látkám, což dá někdy pěkně zabrat, jelikož jsou i tam, kde by jste je v životě nečekali... a vepřová želatina se zdá také být všudypřítomná. Nepiji limonády, kávu, černý čaj jen vyjímečně, každé ráno praktikuji  "5 tibeťanů", občas jógu (vím, zanedbávám ji, měla bych častěji), zajímám se o ájurvédu a bylinky, léky nepožívám, konzumní způsob života odmítám a kdyby to bylo možné, žiji dnes někde na farmě a pěstuji bylinky, zeleninu a vlastním ovocný sad. Chemii se snažím omezit na minimum, podlahu, okna a zrcadla čistím vodou s octem v určitém poměru, místo aviváže opět ocet, na prach je prachovka, na vanu soda a na záchod soda s octem plus kartáček na zuby. Nepoužívám osvěžovače vzduchu, ale aromalampy s vonným olejem, v zimě pomerančovou kůru položenou na radiátory, nebo pomeranč s hřebíčkem.

Dnes jsem laktoovovegetariánka, která by přes ovovegetariánství, přibližně do roka, ráda přešla na veganství. Miluji vejce a sýry. To bude teda krutý boj! :-) Zajímá mě také vitariánství, což je ale opravdu hudba daleké budoucnosti, jestli vůbec... sice jím velké množství syrové stravy, ale taková rýže, ovesná kaše, chlebíček, dortíček ....

Věřím, že stres ze zabitých zvířat se po pozření jejich masa přenáší na člověka. Dnes je již dokonce prokázané, že maso v lidském organismu vytváří agresivitu. Testy EEG dokazují, že elektrická aktivita mozku, svědčí o tom, že vegetariánská strava indikuje alfa vlny... prostě vegetariáni jsou v pohodě! :-))) 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Svými komentáři pomáháte vytvářet a vylepšovat tento blog. Velice Vám děkuji za každé slovo, nápad, tip a podporu. Přeji krásný den!