Víme kam vlastně patříme, odkud jsme, kam jdeme, kam směřujeme, koho milujeme... a jestliže to ve svých srdcích víme a cítíme, proč s tím tak často nic neděláme... náš život přeci musí mít ještě jiný význam, dávat nějaký smysl, hlubší, silnější...

Translate

neděle 11. května 2014

ČOKOLÁDOVÝ DORT vegan

Tak to bylo pěkně na rychlo... ještě jsem dort chtěla nechat chladit a zdobit, ale malá už od té doby, co jsme ho začaly dělat: "Maminko, já chci papat čokoládový dort" stále dokola a dokola, až jsem to nevydržela. LOL

Korpus
200 g celozrnné pšeničné mouky
  50 g tapiokový škrob
150 g třtinového cukru
250 ml vody
50 g kakaa
1 prášek do pečiva
100 ml oleje
1 lžička octa
špetka soli

Vše smícháme dohromady a pečeme na 180°C 45 minut ve formě o průměru 20 cm.

Krém
1 čokoládový puding
250 ml vody
3 lžíce třtinového cukru
100 g hořké čokolády
125 g alsanu

Z vody, pudingu a cukru uvaříme krém, do kterého vmícháme čokoládu a do ne zcela vychladlého alsan. Necháme vychladit v lednici.

Vychladlý korpus rozřízneme, potřeme krémem, přiklopíme a potřeme všechny strany. 


TAPIOKA
je škrob získaný z kořene esculenta rostlinných druhů Manihot. Tuto prastarou surovinu údajně používali už Mayové. K dostání je ve formě moučky nebo různě velkých slisovaných kuliček. Tapioka je zdravým zdrojem karbohydrátů s nízkým obsahem cholesterolu a bez "nezdravých" tuků. Tapioka obsahuje vápník, fosfor, draslík a hořčík. Je také dobrým zdrojem železa, kyseliny listové a vitamínu B. Neobsahuje lepek a může být proto součástí bezlepkové diety. Tapioka je poměrně kalorická a velmi rychle a nadlouho vás zasytí.

 
Z tapioky připravíte výborný přírodní pudink, kaši pro děti, bubble tea, ale můžete ji použít i jako zahušťovadlo do polévek (na způsob krupek nebo kapané zavářky), nebo krém do ovocných koláčů. Můžete ji též použít místo rýže. Tapioka má velmi příznivé účinky při potížích s trávením.  

Žádné komentáře:

Okomentovat

Svými komentáři pomáháte vytvářet a vylepšovat tento blog. Velice Vám děkuji za každé slovo, nápad, tip a podporu. Přeji krásný den!