Víme kam vlastně patříme, odkud jsme, kam jdeme, kam směřujeme, koho milujeme... a jestliže to ve svých srdcích víme a cítíme, proč s tím tak často nic neděláme... náš život přeci musí mít ještě jiný význam, dávat nějaký smysl, hlubší, silnější...

Translate

pondělí 14. července 2014

FOCACCIA S ROZMARÝNEM


500 g špaldové mouky
300 ml vody 
21 g droždí
    1 lžička soli
    4 lžíce olivového oleje

rozmarýn a hrubá mořská sůl

Droždí rozpustíme ve vlažné vodě a spolu se 3 lžícemi olivového oleje přidáme k mouce se solí. Uhněteme těsto, které necháme kynout do dvojnásobku. 
Těsto rozdělíme na 4 díly a vyválíme ovály o výšce 1 cm. Položíme na olejem vymazaný plech, a necháme ještě 20 minut kynout. Prstem uděláme do těsta větší počet hlubokých jamek, zakápneme olivovým olejem a položíme na ni snítku rozmarýnu. Kdo má rád, posype hrubou mořskou solí.
Pečeme 20 minut v troubě vyhřáté na 220°C. Teplé zabalíme do utěrky a necháme vychladnout. 
Podáváme nejlépe teplý, namáčený v olivovým oleji. Můžeme i studený, ale spotřebujeme ten samý den.

FOCACCIA
je italský plackový chléb, ideální k masitým pokrmům, salátům, sýrům, olivám nebo červenému vínu.
Bylinky úpoužíváme čerstvé, mají lepší, jemnější vůni než sušené. Lze obměňovat, můžeme místo rozmarýnu použít tymián, šalvěj, bobkový list nebo oregáno. Nebo místo bylinek do těsta nasekáme olivy. Můžeme také na vykynutý chléb dát zkaramelizovanou cibulku, sušená rajčata nebo cherry rajčátka.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Svými komentáři pomáháte vytvářet a vylepšovat tento blog. Velice Vám děkuji za každé slovo, nápad, tip a podporu. Přeji krásný den!