Víme kam vlastně patříme, odkud jsme, kam jdeme, kam směřujeme, koho milujeme... a jestliže to ve svých srdcích víme a cítíme, proč s tím tak často nic neděláme... náš život přeci musí mít ještě jiný význam, dávat nějaký smysl, hlubší, silnější...

Štítky

Translate

pondělí 18. srpna 2014

MUSLI TYČINKY

příště zkusím vločky trochu pomlít

Ideální na cesty a výlety. Podáváme-li je k čaji, klidně můžeme polít čokoládou. Sušené ovoce můžeme měnit podle chuti, stejně tak ořechy nebo vyměníme ovesné vločky za špaldové. Koření může být v létě třeba pomerančové... pomerančová kůra a místo vody pomerančová šťáva. 

115 g rostlinného tuku
    2 lžíce javorového sirupu
115 g třtinového cukru
 30 g ořechů - jakých chcete
225 g ovesných vloček
    2 lžičky směsi mleté skořice, zázvoru a hřebíčku 
hrst sušeného ovoce - směs rozinek, švestek, datlí, meruněk, brusinek

Rostlinný tuk, javorový sirup a třtinový cukr povaříme a odstavíme. Nakrájíme datle, švestky, rozinky nebo jiné sušené ovoce a s nasekanými nebo mletými ořechy vmícháme do tekuté směsi. Nakonec vmícháme ovesné vločky a směs koření. Hmotu dáme do hranaté formy a stejnoměrně stlačíme. V předehřáté troubě na 180°C pečeme 10 minut. Necháme ve formě 15 minut chladnout. Ostrým nožem nakrájíme tyčinky a necháme zcela vychladnout, potom teprve vyndáme z formy. Uchováváme v uzavřené plechové formě, kde vydrží čerstvé asi týden.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Svými komentáři pomáháte vytvářet a vylepšovat tento blog. Velice Vám děkuji za každé slovo, nápad, tip a podporu. Přeji krásný den!