Víme kam vlastně patříme, odkud jsme, kam jdeme, kam směřujeme, koho milujeme... a jestliže to ve svých srdcích víme a cítíme, proč s tím tak často nic neděláme... náš život přeci musí mít ještě jiný význam, dávat nějaký smysl, hlubší, silnější...

Translate

pondělí 4. srpna 2014

POMERANČOVÝ DŽUS... bez mrkve

Pomerančový džus, i ten s mrkví, dělala moje maminka a já ho milovala. Dnes, v zcela přechemizovaném světě, se snažím podle možností, co nejvíce věcí dělat doma, jako naše babičky.
Oh, a vzpomínám si na ty kubánské... jiné tady ani snad nebyly.


5 pomerančů
1 citron
1 lžička kyseliny citronové
100 g třtinového cukru

Pomeranče důkladně omyjeme, jeden necháme celý a zbytek oloupeme. Rozkrájíme na několik dílů, dáme je do papiňáku, přilijeme 0,5l vody a vaříme 30 minut.Poté pomeranče důkladně rozmixujeme a přidáme 5 litrů vody převařené s cukrem a kyselinou citronovou. Přidáme vymačkaný citron a plníme do lahví. 

POMERANČ
Pomeranče obsahují téměř 80% vody a jsou bohaté na draslík, vápník a hořčík. Mimoto obsahují křemík. Svým obsahem organických kyselin citrónových a jiných ovocných kyselin se řadí mezi naše nejcennější ovocné plody.
Mají mnoho vitaminů A, B a C.

Existuje jen málo ovocných plodů, jejichž alkalizující účinek se na překyseleném těle tak rychle projeví. Často je pomeranč jedním z nejhodnotnějších plodů, který se může jíst při postní kůře. Strava sestávající z pomerančů a pomerančové šťávy, konzumovaná po tři až šest dnů bez ostatních potravin, se ukázala jako nanejvýš prospěšná.

Nejsou známé žádné jiné ovocné plody, které by měly od dětství až do vysokého věku tak dalekosáhlé účinky jako pomeranče a jejich šťáva. Měly by se jíst denně tak dlouho, dokud jsou na trhu, a to jako součást jídla, nebo mezi jednotlivými jídly.

Pomeranč by se měl sníst do 15 minut po rozkrojení nebo oloupání, protože rychle oxiduje.
Za žádných okolností by se k němu neměl přidávat cukr. Jestliže si ho chcete osladit, použijte medu.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Svými komentáři pomáháte vytvářet a vylepšovat tento blog. Velice Vám děkuji za každé slovo, nápad, tip a podporu. Přeji krásný den!