Víme kam vlastně patříme, odkud jsme, kam jdeme, kam směřujeme, koho milujeme... a jestliže to ve svých srdcích víme a cítíme, proč s tím tak často nic neděláme... náš život přeci musí mít ještě jiný význam, dávat nějaký smysl, hlubší, silnější...

Štítky

Translate

neděle 17. srpna 2014

ROLÁDKY S OLIVAMI

Vynikající, přesto jsem ještě nedávno olivy vůbec nevyhledávála a jejich slaná chuť mi velmi vadila.

těsto:
125 g tofu
    8 lžic vody
    4 lžíce oleje
    1 lžička soli
300 g špaldové nebo hladké mouky
   1 prášek do pečiva

náplň:
85 g zelených oliv s paprikovou pastou
  4 stroužky česneku
  1 sušená chilli paprička
  6 šalvějových lístků
  1 lžíce kaparů
50 ml oleje
1/2 lžičky sušeného rozmarýnu
1/2 lžičky sušeného tymiánu
sůl, černý pepř

Těsto: Ze všech ingrediencí uhněteme vláčné těsto. Je-li tuhé přidáme vodu.
Náplň: Všechny ingredience dáme do mixéru a rozmixujeme.
Z těsta vyválíme obdélník a na něj rozetřeme olivovou směs, srulujeme a nakrájíme na 1 cm silné roládky. Pečeme na 200°C asi 20 minut.

OLIVY
Běžně se můžete setkat s olivami zelenými nebo černými. Prodávají se jak s peckou, tak bez pecky. Nejrůznější náplně vám umožní výběr podle vašich představ a chutí. Nejčastěji se setkáte s paprikovou pastou nebo paprikou (sladkou i pálivou), tuňákem a ančovičkami. Méně časté už jsou mandle, losos, citrón, pomeranč, česnek, sýr, slanina, šunka, krevety nebo kapary. Své příznivce si našly i olivy naložené do bylinek.

Kvalitnější olivy nabízí v obchodech ve sklenicích a plechovkách, ty méně kvalitní, a celkem pochopitelně také levnější, jsou balené v sáčcích, který jim na chuti ani na kvalitě příliš nepřidá. V supermarketech, obchodech s lahůdkami a specializovaných prodejnách si své místo našly i olivy prodávané na váhu, které jsou různě ochucené. Nejsou špatné, ale s olivami na středomořském trhu se nedají srovnávat.

Je libo černé olivy? Nebo raději zelené? Nejde o dva druhy, jak byste se mohli mylně domnívat. Olivy jsou zpočátku zelené a uzráváním se postupně mění na vínově červené, červené, fialové a nakonec černé. Zelené, tedy mladé olivy jsou tvrdé, mají nahořklou chuť a obsahují jen malé množství oleje. Dozrálé černé olivy jsou měkké a chutnají o poznání příjemněji.

Olivy bývají pojmenovány podle odrůdy stromu, podle toho, jak jsou naložené, nebo podle místa, kde vyrostly. Stačí si vybrat. Řiďte se svými chuťovými pohárky.

Calamata jsou olivy z Řecka, mají tvar mandle a používají se především do klasického řeckého salátu. Bývají naložené v láku nebo napěchované do marinády z vinného octa.

Manzanilla jsou nejkulatější španělské olivy, které se sbírají jak zelené, tak i černé. Jsou to nejčastěji pěstované olivy na světě. Snadno se z nich vyjímají pecky, proto bývají plněny a nadívány.

Nicoise jsou hořko-nakyslé olivy z Francie. Nechávají se uzrát v nálevu a poté jsou natlačeny do sklenic s olivovým olejem. Nejčastěji se s nimi můžete setkat v nálevu s bylinkami.

Picholine se nazývají malé tenké zelené olivy z jižní Francie. Jsou křupavé a mají jemnou bylinkovo-sladkou chuť.

Moroccanské olivy se nakládají „nasucho“. Jejich chuť je silná a velmi koncentrovaná s hořkou příchutí. Na pohled jsou scvrklé.

Gaeta jsou italské suše naložené vrásčité olivy. Bývají potřeny olivovým olejem nebo do něj přímo naloženy.

Arbequina jsou malinké, kulaté, slabě nahnědlé olivy ze Španělska. Uzrávají naložené v marinádě a jsou měkké. Právě tento druh oliv se používá k výrobě velice kvalitního olivového oleje.

Olivy obsahují vitaminy K, A, E a D, které podporují průchodnost cév. Obsahují velké množství antioxidantů, které zabraňují činnosti nezdravých volných radikálů ve vašem těle. I když jsou olivy velmi mastné, přesto podporují proces hubnutí – černé i zelené olivy jsou velmi málo kalorické. Zároveň však dodávají tělu potřebnou energii a rychle zasytí. Před jídlem můžete podpořit tvorbu žaludečních šťáv tím, že si dáte něco hořkého – kromě čaje z hořkých bylin a toniku jsou vhodné právě olivy.

Olivy se výborně hodí k vínu. Kombinace těchto dvou chutí je harmonizující. K bílému vínu vyzkoušejte olivy plněné mandlí, lososem, krevetou, tuňákem nebo ančovičkou, k červenému si můžete dopřát olivy plněné různými druhy sýra nebo paprikou. Sekt nebo Martini skvěle doplní olivy plněné citronem a k portskému zkuste libovolný druh oliv. Jistě najdete tu správnou kombinaci, která bude lahodit vašim chuťovým pohárkům.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Svými komentáři pomáháte vytvářet a vylepšovat tento blog. Velice Vám děkuji za každé slovo, nápad, tip a podporu. Přeji krásný den!