Víme kam vlastně patříme, odkud jsme, kam jdeme, kam směřujeme, koho milujeme... a jestliže to ve svých srdcích víme a cítíme, proč s tím tak často nic neděláme... náš život přeci musí mít ještě jiný význam, dávat nějaký smysl, hlubší, silnější...

Translate

úterý 9. září 2014

KANELBULLAR


4.10. se ve Švédsku slaví Den skořicových rolek. Je to velice mladý svátek, který se slaví od roku 1999 na popud firmy vyrábějící suroviny na výrobu těchto "skořicáčků". Podává se k silné kávě nebo čaji.
Toto je veganská verze bez mléka a másla.

těsto
600 g špaldové  mouky
300 ml vlažné vody
 75 g rostlinného tuku
 40 g třtinového cukru
 25 g droždí
   1 lžička kardamomu

náplň
100 g rostlinného tuku Alsan
  80 g třtinového cukru
   2 lžičky skořice 
   2 lžičky mletých ořechů

Tuk rozehřejeme, přidáme vodu a ohřejeme. Přidáme droždí a necháme vzejít kvásek. Vmícháme cukr, kardamom a postupně mouku. Uhněteme těsto, které necháme vykynout do dvojnásobku. Rozválíme na plát 20 x 50 cm a potřeme náplní. Na náplň rozehřejeme tuk, vmícháme cukr a skořici. Srolujeme a nakrájíme na 1,5 cm široké rolky. Dáme na plech vyložený pečícím papírem a necháme 30 minut kynout. Povrch ještě potřeme náplní. Pečeme v troubě vyhřáté na 200°C přibližně 10 minut dozlatova.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Svými komentáři pomáháte vytvářet a vylepšovat tento blog. Velice Vám děkuji za každé slovo, nápad, tip a podporu. Přeji krásný den!