Víme kam vlastně patříme, odkud jsme, kam jdeme, kam směřujeme, koho milujeme... a jestliže to ve svých srdcích víme a cítíme, proč s tím tak často nic neděláme... náš život přeci musí mít ještě jiný význam, dávat nějaký smysl, hlubší, silnější...

Translate

čtvrtek 18. září 2014

LEČO vegan

nalevo lečo s uzeným tofu, napravo jen zeleninové

Lečo se u nás doma dělávalo s vejci a podávalo s chlebem. Někdo dělá i s klobásou a podává s bramborami. V obchodě lze dokonce koupit konzervované myslím s párkem, ale za "komunistů", kdy normy byly závazné, tam byla pravá moravská klobáska. Dnes ho dělám s tofu. Také mám ráda verzi, která neobsahuje vejce ani tofu, ale tomu už se lečo asi říkat nebude... nebo vlastně ano, jelikož původ tohoto pokrmu je maďarský a skládá se z cibule, paprik, rajčat a má být ostře kořeněno pálivou paprikou.

1 cibule
1 stroužek česneku
6 zelených (slovenských) paprik
4 velká rajčata
150 g tofu 
2 lžíce lahůdkového droždí
1/2 lžičky kurkumy
3 lžíce oleje
sůl, mletý pepř, pálivá paprika
pažitka

domácí chléb k podávání

Cibuli a česnek nakrájíme nadrobno. Na rozehřátém oleji zpěníme a přidáme na malé kostičky nakrájené papriky, které necháme 5 minut dusit a až poté přidáme nakrájená rajčata. Dělám to tak proto, že papriky potřebují delší dobu na změknutí a dám-li je najednou s rajčaty, tak ta jsou potom nepoživatelná. Rajčata můžeme předem spařit a oloupat. Osolíme, okořeníme a přidáme lahůdkové droždí. Opékáme až do vydušení veškeré vody.Přidáme nastrouhané tofu a 5 minut ještě opékáme.
Při zeleninovém leču vynechám tofu, lahůdkové droždí a kurkumu. A nemám ráda, když je moc rozvařené.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Svými komentáři pomáháte vytvářet a vylepšovat tento blog. Velice Vám děkuji za každé slovo, nápad, tip a podporu. Přeji krásný den!