Víme kam vlastně patříme, odkud jsme, kam jdeme, kam směřujeme, koho milujeme... a jestliže to ve svých srdcích víme a cítíme, proč s tím tak často nic neděláme... náš život přeci musí mít ještě jiný význam, dávat nějaký smysl, hlubší, silnější...

Translate

úterý 23. září 2014

RAGÚ Z LIŠEK S CITRONOVÝM KUSKUSEM


400 g očištěných lišek
    1 cibule
    2 stroužky česneku
    4 lžíce oleje
sůl, pepř, chilli 
    1 lžička špaldové mouky  
    2 lžíce rajského protlaku 
    1 lžička sekané petrželky
snítka tymiánu a rozmarýnu

Na oleji osmažíme cibuli s česnekem, vložíme houby a podusíme. Přisypeme lžičku špaldové mouky a přidáme petrželku, sůl, pepř, chilli, protlak, tymián a rozmarýn. Dusíme do měkka.

200 g celozrnného kuskusu
400 g vařící vody
    1 lžíce citronové šťávy
sůl, pepř

Kuskus vložte do mísy a zalijte vařící vodou. Jemně pročechrejte vidličkou a nechejte 10 minut odpočinout pod pokličkou. Vmícháme citronovou šťávu, sůl a pepř.

Dáme na talíř a podáváme. 

KUSKUS
(Couscous) je marocké lidové jídlo. Kuskus je tvrdozrnná pšenice zpracovaná do drobných kuliček, nejčastěji se vyrábí z bílé pšenice zbavené obalových vrstev, takže přichází o řadu vitaminů, minerálů a o vlákninu. Proto je lepší celozrnný kuskus, který si všechny tyto prvky zachovává, navíc pokud ho koupíte v bio kvalitě, uděláte pro zdraví to nejlepší.
Bio celozrnný kuskus je vyrobený z ekologicky pěstované tvrdé pšenice, která se nejdříve zpracovává na krupicí a dále je pak formována do kuliček, které se napařují a vysušují. Jak už bylo řečeno, celozrnný kuskus se vyrábí z celých zrn, proto obsahuje spoustu cenných látek obsažených právě v obalových vrstvách zrna a také vlákninu. 
Kuskus je variantou rýže nebo těstovin, používá se jako příloha k masu nebo k zeleninovým pokrmům, k omáčkám. Hodí se do ovocných i zeleninových salátů, dá se připravit na sladko jako moučník, lze ho konzumovat teplý i studený.

                                                       Základní příprava celozrnného kuskusu
Kuskus vložte do mísy a zalijte vařící vodou v poměru 1:2. Jemně pročechrejte vidličkou a nechejte 10 minut odpočinout pod pokličkou. Takto připravený kuskus můžete dále upravovat opékáním, marinováním, dušením, zapékáním a podobně.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Svými komentáři pomáháte vytvářet a vylepšovat tento blog. Velice Vám děkuji za každé slovo, nápad, tip a podporu. Přeji krásný den!