Víme kam vlastně patříme, odkud jsme, kam jdeme, kam směřujeme, koho milujeme... a jestliže to ve svých srdcích víme a cítíme, proč s tím tak často nic neděláme... náš život přeci musí mít ještě jiný význam, dávat nějaký smysl, hlubší, silnější...

Translate

sobota 13. září 2014

BORŮVKOVÝ DORT


Tak tento jsem upekla k mým dnešním narozeninám a mám jen jedno jediné přání: aby mé děti byly šťastné, zdravé a úspěšné:-)))


Piškot bez vajec je zdravá varianta viktoriánského piškotu pro vegany. 


        Těsto
260 g třtinového cukru
340 g špaldové mouky
375 ml vody   
1 prášek do pečiva Alnatura
    9 lžic oleje


Vymažeme tukem a vysypeme moukou kulatou formu o průměru 20 cm. Troubu vyhřejeme na 250°C. Mouku smícháme s práškem do pečiva, přimícháme cukr, přidáme olej a vodu. Vymícháme hladké těsto. Třetinu upečeme. Máme-li 2-3 formy, pečeme najednou, jinak postupně upečeme 3 pláty těsta. Necháme vychladnout. Každý plát pečeme 30 minut.

Krém
100 g rostlinného tuku Alsan
  75 g moučkového třtinového cukru
250 g tofu přírodního

Ušleháme tuk s cukrem a přidáme tofu.

Šlehačka
400 ml rostlinné smetany ke šlehání 
 
Rostlinnou smetanu ušleháme.

Jeden plát těsta potřeme krémem a přiklopíme druhým plátem, který potřeme šlehačkou a přiklopíme posledním plátem. Celý dort potřeme zbytkem  šlehačky a dáme vychladit do ledničky. 

Borůvky
nejméně 500 g borůvek
1 vanilkový bio puding
5 lžic třtinového cukru
350 ml vody

Puding s cukrem rozmícháme ve studené vodě a za stálého míchání přivedeme k varu. Vaříme 2 minuty, odstavíme a přimícháme borůvky. Necháme za občasného promíchání vychladnout a upravíme na dort. Dáme vychladit do ledničky. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Svými komentáři pomáháte vytvářet a vylepšovat tento blog. Velice Vám děkuji za každé slovo, nápad, tip a podporu. Přeji krásný den!