Víme kam vlastně patříme, odkud jsme, kam jdeme, kam směřujeme, koho milujeme... a jestliže to ve svých srdcích víme a cítíme, proč s tím tak často nic neděláme... náš život přeci musí mít ještě jiný význam, dávat nějaký smysl, hlubší, silnější...

Translate

neděle 12. října 2014

ZÁZVOROVÉ BRAMBORY



500 g brambor
2 lžíce nastrouhaného zázvoru
1/2 lžičky chilli
1/2 lžičky kmínu
1/2 lžičky kurkumy
1/2 citronu
hrst čerstvé bazalky
sůl, pepř
olej slunečnicový

Brambory si vybereme menší kulaté a rozpůlíme. Smícháme se 2 lžícemi oleje, nastrouhaným zázvorem, chilli, kmínem, kurkumou, solí a pepřem. Podlijeme vodou a dáme do trouby na 45 minut na 200°C. Do upečených přidáme šťávu z půlky citronu a čerstvou bazalku. Nemáme-li čerstvou dáme lžičku sušené. Podáváme z česnekovou sojanézou.
Nechávám v bramborách vrstvu omáčky, nevypékám úplně a smícháním s citronem a bazalkou, to nemá chybu. 


BRAMBORY 
jsou plné minerálů, snižují krevní tlak, posilují svaly, srdce a krevní oběh, stimulují růst, regulují trávení, zahánějí únavu, regulují vodu v těle.

Pocházejí od Inků, do Evropy přivezli Španělé jako exotickou květinu.

Klíčky, je-li jich málo, se odstraní, jelikož jsou toxické, je-li jich hodně, brambory raději vyhodíme.

Brambory oloupané vaříme v malém množství vody, tím se odplaví méně výživných látek s vodu slijeme a použijeme např.do polévky. 

Varný typ A – s hladkou slupkou a lojovitou dužinou žluté či žlutobílé barvy, které mají protáhlý tvar (ledvinky, rohlíčky) a menší obsah škrobu. Ideální pro vaření ve slupce, na bramborový salát, na loupačku.


Varný typ B – jsou brambory polopevné s univerzálním použitím.Vhodné do salátů, gulášů, polévek, jako přílohové a restované.


Varný typ C – s drsnější slupkou a bílou dužinou jsou škrobovité, moučnaté a po uvaření se rozpadají. Tyto brambory jsou vhodné pro přípravu bramborového těsta, knedlíků, bramboráků, bramborových placek a kaší.
 

Lze se setkat i s varnými typy AB nebo BC, to je způsobeno tím, že rozdíly mezi jednotlivými odrůdami nemusí být tak velké aby spadaly jen do jednoho typu.

Rané brambory: Brambory sklizené do 30. června.
Pozdní brambory: Brambory sklizené po 30. červnu.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Svými komentáři pomáháte vytvářet a vylepšovat tento blog. Velice Vám děkuji za každé slovo, nápad, tip a podporu. Přeji krásný den!