Víme kam vlastně patříme, odkud jsme, kam jdeme, kam směřujeme, koho milujeme... a jestliže to ve svých srdcích víme a cítíme, proč s tím tak často nic neděláme... náš život přeci musí mít ještě jiný význam, dávat nějaký smysl, hlubší, silnější...

Translate

sobota 20. prosince 2014

KARAMELY

Tak jsem nestačila vyfotit hotové, dříve se snědli...tak příště:-)

Bylo to snad nejoblíbenější cukroví 19. století, které zdobilo vánoční stlk i stromeček. Karamely se balily do barevných papírků.

300 g třtinového cukru
200 ml kokosového mléka
  90 g rostlinného tuku
    1 vanilkový lusk 


V kastrůlku rozpustíme cukr a necháme zkaramelizovat. Do částečně vychladlého karamelu přidáme kokosové mléko, vanilku a rostlinný tuk. Na mírném ohni, za častého míchání, necháme ztuhnout. Potom vylijeme na plech vyložený alobalem. Jakmile karamel začne tuhnout, nakrájíme ho na kostičky a ihned od sebe oddělíme, aby se neslepily. Necháme důkladně vychladnout. Balíme do celofánu nebo barevných papírků.
Můžeme také nechat více tekutý, nalít do sklenice a poté potírat palačinky, přidávat do krémů, mazat na chleba nebo jen tak mlsat:-)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Svými komentáři pomáháte vytvářet a vylepšovat tento blog. Velice Vám děkuji za každé slovo, nápad, tip a podporu. Přeji krásný den!