Víme kam vlastně patříme, odkud jsme, kam jdeme, kam směřujeme, koho milujeme... a jestliže to ve svých srdcích víme a cítíme, proč s tím tak často nic neděláme... náš život přeci musí mít ještě jiný význam, dávat nějaký smysl, hlubší, silnější...

Translate

středa 3. prosince 2014

OVESNÁ MASKA pleťová2 lžíce ovesných vloček
1 lžíce olivového oleje
1 lžička medu

Ovesné vločky pomeleme a smícháme s olejem a medem. Naneseme na pleť a necháme 15 minut působit. Opláchneme teplou vodou a pleť nakrémujeme.

Výživná maska na zralou pleť. Masky si nanáším na pleť vždy ve vaně, přijde mi to velice praktické, zvláště když se masky odlupujou či jinak opadávají.

Oves
je cenný hlavně pro značný obsah vitaminů B a minerálů. Má antidepresivní účinky, takže pomáhá odbourávat stres, skleslost, špatnou náladu a nervové potíže. Prospívá rekonvalescentům, při vyčerpání a únavě organismu, při nechutenství. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi, pomáhá regulovat činnost hormonů a chrání střeva. Odstraňuje zácpu. 
Má čistící účinky, a to nejenom vnitřně, ale i zevně. V kosmetice se používají ovesné vločky k léčbě ekzémů a kožních problémů a to ve formě obkladů, také se používají na vrásky, akné a regeneraci.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Svými komentáři pomáháte vytvářet a vylepšovat tento blog. Velice Vám děkuji za každé slovo, nápad, tip a podporu. Přeji krásný den!