Víme kam vlastně patříme, odkud jsme, kam jdeme, kam směřujeme, koho milujeme... a jestliže to ve svých srdcích víme a cítíme, proč s tím tak často nic neděláme... náš život přeci musí mít ještě jiný význam, dávat nějaký smysl, hlubší, silnější...

Translate

středa 25. března 2015

AVOKÁDO - BANÁNOVÝ DEZERT


1 avokádo
1 lžička citronové šťávy
1 banán
3 lžíce jemně nastrouhaného kokosu
1 lžíce agávového sirupu
1 lžíce kakaa

Avokádo smícháme s citronovou šťávou, přidáme nakrájený banán, kokos, agávový sirup, kakao a vše rozmixujeme. Nalijeme do skleničky a ozdobíme.

AGÁVOVÝ SIRUP 
je přírodní mexické sladidlo na bázi fruktózy. Sirup je v použití srovnatelný s javorovým sirupem, je poměrně vodnatý a řídký s vysokou sladivostí. Používá se jak do těsta, cukrovinek, nápojů, kaší, marmelád, tak i třeba do čaje či kávy. V podstatě se jedná o sladkou šťávu z kaktusu, která vytéká z listů po jejich naříznutí. Obsahuje velké množství fruktózy, menší množství glukózy a sacharózy. Sirup má nízký glykemický index a je vhodný také pro diabetiky. Velmi dobře se tráví, podporuje metabolické funkce, čištění krve a má protizánětlivé účinky. Při použití stačí malé množství, podstatně menší oproti cukru, medu nebo obilnému sladu.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Svými komentáři pomáháte vytvářet a vylepšovat tento blog. Velice Vám děkuji za každé slovo, nápad, tip a podporu. Přeji krásný den!