Víme kam vlastně patříme, odkud jsme, kam jdeme, kam směřujeme, koho milujeme... a jestliže to ve svých srdcích víme a cítíme, proč s tím tak často nic neděláme... náš život přeci musí mít ještě jiný význam, dávat nějaký smysl, hlubší, silnější...

Štítky

Translate

pondělí 23. března 2015

JOGURTOVÝ CHLÉB


500 g sojového jogurtu
150 g pšeničné chlebové mouky
150 g žitné chlebové mouky
300 g pšeničné celozrnné mouky... použila jsem střední "Mlýn Pohronský Ruskov"
    1     lžíce tapiokového škrobu
    2    lžičky třtinového cukru
    1    kostka droždí
    4    lžíce slunečnicového semínka
    2    lžičky kmín 
    2    lžíce oleje
    2    lžičky soli

Mouky smícháme s tapiokovým škrobem, uděláme důlek do kterého rozdrobíme droždí, přidáme třtinový cukr, trošku vlažné vody a necháme vzejít kvásek. Potom přidáme sojový jogurt, kmín, slunečnicová semínka, olej a sůl. Uhněteme pružné těsto, popř. použijeme vlažnou vodu a necháme vykynout do dvojnásobku. Pečeme v troubě 20 minut na 200°C a 10 minut na 180°C.

Na tomto chlebu je jasně vidět, jak jsem si práci zjednodušila a místo potření chleba vodou, jsem ho polila. Alespoň můžeme vidět, jak je po "potírání" vodou při pečení krásně lesklý.:-)

Totiž, někdy si myslím, že jsou některé věci zbytečné, zdlouhavé či jinak otravné, ale postupem času zjišťuji, že určité, byť jen maličkosti, jsou velice užitečné, zdokonalující danou věc nebo jsou prostě jen tak krásné.   

SLUNEČNICOVÉ SEMÍNKO
dobré na nervy, pokožku, klidný spánek,zpomaluje proces stárnutí, na migrénu, astma, snížení krevního tlaku i cholesterolu.Nejlépe nechat odležet ve vodě nebo nechat naklíčit.Mnohostranné použití od jogurtu, pečiva, pomazánek, salátů až po těstoviny.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Svými komentáři pomáháte vytvářet a vylepšovat tento blog. Velice Vám děkuji za každé slovo, nápad, tip a podporu. Přeji krásný den!