Víme kam vlastně patříme, odkud jsme, kam jdeme, kam směřujeme, koho milujeme... a jestliže to ve svých srdcích víme a cítíme, proč s tím tak často nic neděláme... náš život přeci musí mít ještě jiný význam, dávat nějaký smysl, hlubší, silnější...

Translate

neděle 26. dubna 2015

ROHLÍKY mléčné
500 g polohrubé mouky
250 ml pohankového mléka
  30 g droždí
  30 g rostlinného tuku
    1 lžička třtinového cukru
 1/2 lžičky soliPolohrubou mouku prosyjeme do mísy, uprostřed vyhloubíme důlek, rozdrobíme do něj droždí, posypeme cukrem a rozmícháme s trochou vlažného mléka. Poprášíme moukou a necháme 15 minut kynout. Rostlinný tuk rozpustíme a vlažný vmícháme spolu s mlékem do mouky. Přidáme sůl a uhněteme vláčné těsto, které necháme 30 minut kynout. Poté těsto znovu prohněteme, utvoříme 15 bochánků, z kterých vyválíme podlouhlý 15 cm dlouhý ovál, srolujeme, uprostřed ohneme a konce trošku ztenčíme. Položíme na plech, posrříkáme vodou a necháme dalších 30 minut kynout. Pečeme v troubě vyhřáté na 220°C 15 minut. Necháme vychladnout pod utěrkou, aby byly krásně měkoučké.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Svými komentáři pomáháte vytvářet a vylepšovat tento blog. Velice Vám děkuji za každé slovo, nápad, tip a podporu. Přeji krásný den!