Víme kam vlastně patříme, odkud jsme, kam jdeme, kam směřujeme, koho milujeme... a jestliže to ve svých srdcích víme a cítíme, proč s tím tak často nic neděláme... náš život přeci musí mít ještě jiný význam, dávat nějaký smysl, hlubší, silnější...

Translate

pondělí 13. července 2015

CHLEBOVÉ SLUNÍČKOTěsto
500 g špaldové mouky
1 lžička soli
1/2 kostky droždí
250 ml vlažné vody
4 lžíce olivového oleje

Všechny suroviny zpracujeme na vláčné hladké těsto. Necháme hodinu a půl kynout do dvojnásobné velikosti. Mezitím si připravíme náplň.

Náplň
1 větší cibule
2 stroužky česneku
50 g strouhaného tofu
1 lžíce plnotučné hořčice
1 lžička olivového oleje
sůl, pepř, chilli, muškátový oříšek
1 hrst petrželky

slunečnicová semínka

Cibuli a česnek nakrájíme na jemno (česnek strouhám), tofu nastrouháme a vše smícháme dohromady.

Těsto jsem rozdělila na třetiny. Z jedné jsem udělala houstičku (udělejte co Vám chutná nejvíce). Další část vyválíme dokulata a potřeme připravenou směsí. Poslední část vyválíme stejně jako předchozí a část se směsí přikryjeme. Doprostřed skleničkou vytláčíme kolo a od něj nařežeme z těsta 32 proužků, které spirálově zatočíme. Do kola vytlačeného skleničkou nasypeme slunečnicová semínka. Koláč postříkáme vodou a necháme ještě 30 minut kynout. Pečeme 30 minut v troubě vyhřáté na 200° C.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Svými komentáři pomáháte vytvářet a vylepšovat tento blog. Velice Vám děkuji za každé slovo, nápad, tip a podporu. Přeji krásný den!