Víme kam vlastně patříme, odkud jsme, kam jdeme, kam směřujeme, koho milujeme... a jestliže to ve svých srdcích víme a cítíme, proč s tím tak často nic neděláme... náš život přeci musí mít ještě jiný význam, dávat nějaký smysl, hlubší, silnější...

Translate

neděle 13. září 2015

KRTKŮV DORTDělala jsem dort podle časopisu Albert, kde je napsána forma velikosti 26 cm. Sice se mi to nezdálo, ale jak je psáno, tak jsem udělala. Velká chyba. Měla jsem vzít formu 20 cm. Krému jsem měla dokonce o 250 g více a dort je stejně placatý. Nevím tedy, jak to ta Pecháčková nafoukla.

80 g tapiokového škrobu
20 g kakaa
80 g moučkového cukru
100 ml oleje
2 vejce
1/2 prášku do pečiva
6 banánů
200 ml smetany ke šlehání 
200 g zakysané smetany
250 g tvarohu
100 g moučkového cukru
100 g hořké čokolády Tapiokový škrob, kakao, moučkový cukr a prášek do pečiva smícháme. Vmícháme vejce a olej. Těsto nalijeme do tukem vymazané formy a pečeme 30 minut v troubě vyhřáté na 180°C.
Smetanu ke šlehání ušleháme a do ní vmícháme zakysanou smetanu a tvaroh. Přidáme moučkový cukr a nasekanou hořkou čokoládu. Dáme na chvíli do chladničky.
Upečený korpus vydlabemea po okrajích necháme 1 cm těsta. Na dno rozložíme banány a na ně navršíme krém. Vydlabané těsto rozdrobíme a dort posypeme. Necháme chladit.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Svými komentáři pomáháte vytvářet a vylepšovat tento blog. Velice Vám děkuji za každé slovo, nápad, tip a podporu. Přeji krásný den!